Historia gry blackjack na żetony

Historia gry blackjack na żetony jest pełna tajemnic i nie wyjaśnionych mitów. Jedną z najprawdopodobniejszych legend jest stwierdzenie, iż gra hazardowa blackjack na żetony powstała we Francji około osiemnastego wieku, a w następnej kolejności powędrowała do Stanów Zjednoczonych i było to w dziewiętnastym wieku.

Z momentem jej wędrówki do Stanów Zjednoczonych stała się ona popularna w całej Europie oraz na całym świecie. O blackjack’u zaczyna się pisać w połowie dwudziestego wieku, kiedy to w 1962 roku zostaje wydana książka pod tytułem „Beat the Dealer: Strategy for the Game of Twenty-One” autora Edwarda O. Trop’a, która w szybkim czasie staje się bestsellerem na całym świecie ze względu na swoją treść, czyli strategie i taktyki pozwalające na wygraną w blackjack’u. Książka ta wzbudza wiele kontrowersji wśród właścicieli kasyn, którzy w następstwie postanawiają zmienić istniejące zasady gry, aby utrudnić graczom wygrywanie, ci jednak wzniecają bunt i w następstwie właściciele kasyn muszą wrócić do starych zasad gry.

Obecnie dzięki licznym strategiom opisywanym w książkach oraz publikacjach internetowych, karciany blackjack na żetony jest jedną z najbardziej popularnych i licznie obleganych gier hazardowych we wszystkich kasynach na całym świecie.

Comments closed

gry hazardowe w kasynie

Serwis zawiera najpopularniejsze kasyna Internetowe w sieci Internet które zawierają róznego rodzaju gry hazardowe online, ich zasady, reguły a także bezpieczne kasyna w Internecie w ktrych zagrasz w gierki kasynowe liczbowe i losowe przez telefon i komputer. Hazard w Internecie w serwisie po polsku.